Top
G.M.K.P Mah. Kahraman Sok. No: 29/A Çerkezköy/TEKİRDAĞ info@cerkezkoyveteriner.com.tr

Suni Tohumlama

Kızgınlığın uygun olduğu dönemlerinde köpeklere Suni Tohumlama yapılmasını öneriyoruz. Uygun erkek köpeklerden şart olan koşullarda alınan spermler steril laboratuvar ortamında incelenir. Uygun şartlarda uygun dişi köpeğe enjeksiyonu yapılmaktadır tabii çiftleşme yollarının tükendiği vakitlerde Suni tohumlamayı seçenek etmekteyiz.

Erkek köpek çok saldırgan ve dişiye zarar veriyorsa dişi köpek uygun döneminde olmasına karşın erkek köpeği reddediyorsa, doğum yapması olası fakat çiftleşmenin fiziksel olarak olası olmadığı vaziyetlerde muayenehanemiz yapay tohumlama işlemlerini gerçekleştirebilmektedir.

Kısırlaştırma

Kısırlaştırma işlemi bütün üreme işlevlerine bitireceği için teferruatlı düşünülüp uygulanması şart olan bir uygulamadır. Evvela kızgınlığın bastırılması veyahut geciktirilmesi yollarına gitmek sonradan yavru ele geçirebilme olanağı sağlar. Eğer nadir bulunan bir ırka sahip hayvanınız varsa kısırlaştırma işlemi daha da çok gözden geçirilmesi gereken bir karardır. Lakin zorunlu vaziyetlerde Uzman Hekimlerimizin görüşleri de alınarak kısırlaştırmaya daha kolay karar verilebilir.

Doğum Yardım

Hijyenik ve Tecrübeli kadromuz ile hayvanlarınız doğum konusunda zorlandıkları ya da ters giden bir şey olursa yardımınıza hazırız. Hem hayvanlarınızın hemde yavrularını riske atmayın.